© Sport.bg |
Според ФИФПро този способ не е надежден и не може да гарантира дали резултатите от теста са обективни. "Във ФИФПро сме сериозно обезпокоени от това решение на ръководството на Локомотив Пловдив. Имаме сериозни критични бележки към това решение. Детекторът не може да бъде доказателство", каза адвокатът на ФИФПро Вил ван Меген.
"Мнозина учени критикуват използването на детектора на лъжата. Те не са убедени, че този способ може да гарантира, че някой казва истината или лъже", каза още Меген. ОТ ФИФПро считат, че футболистите по-скоро са жертви на уредените мачове. "Професионални футболисти може да участват в уреждане на мачове, но този процес никога не започва от самите играчи", се казва в специална декларация на Асоциацията. От Българската асоциация на професионалните футболисти са уверили, че ще следят случая с играчите на Локомотив Пловдив.
"Поддържаме връзка с играчите на Локомотив Пловдив. Бяхме уверени, че те няма да бъдат принуждавани да се подлагат на детектор на лъжата. Играчите обмислят доброволно да застанат пред детектора, за да паднат подозренията върху тях и да изчистят имената си. Но доколкото знаем, футболисти и треньори все още не са решили дали се подложат на теста", се казва в изявление на Българската асоциация на професионалните футболисти.
Зареждане! Моля, изчакайте ... Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар! |